LiStOVáNí.cz: Stopařův průvodce Galaxií (Douglas Adams) 25. 5. 2017 v 16:30

03.05.2017 10:52

Nepropadejte panice! Ano, LiStOVáNí opravdu uvádí legendární první část "pětidílné stopařské trilogie".

Ve čtvrtek 25. května 2017 v 16:30 je pro zájemce v rohatecké knihovně připraveno další scénické čtení z cyklu LiStOVáNí.cz

Stopařův průvodce Rohatec final_přes celé.pdf (683,5 kB)

Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný, ale sympatický pozemšťan jménem Arthur Dent má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z něhož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy... Přijďte a dozvíte se odpověď na zásadní otázku života, vesmíru a vůbec!

Účinkují: Lukáš Hejlík, Pavel Oubram a Věra Hollá (alt. Gustav Hašek)

Knihu v překladu Jany Hollanové vydalo nakladatelství Argo

Stopařův průvodce Galaxií byla původně rozhlasová hra. Kniha byla v roce 2005 zfilmována s Martinem Freemanem v hlavní roli.

Rezervace míst v knihovně.